Najpopularniejsze seriale ostatnich lat – warto je znać!

Coraz chętniej w wolnym czasie zasiadamy przed telewizorami i przepadamy w otchłań serialowych i filmowych opowieści, które są na językach naszych znajomych i bliskich. Bez ustanku wymieniamy się nowymi tytułami i próbujemy zaciekawić kolejne osoby naszymi serialowymi odkryciami.

Niewątpliwie ostatnie lata obfitowały w wiele świetnych serialowych produkcji na różnych platformach streamingowych, co tym bardziej przyciągało kolejnych widzów. Natomiast jakie gatunki tak właściwie wybieramy najczęściej?

Najczęściej wybierane gatunki wśród najpopularniejszych seriali ostatnich lat

Wybór konkretnego serialu może być podyktowany najróżniejszymi przesłankami: naszym nastrojem, charakterem, pragnieniami, aktualną sytuacją życiową czy po prostu sprawdzeniem nowości, które się pojawiają. Natomiast, gdy już oglądamy jakąś produkcję mimowolnie utożsamiamy się z bohaterami, rozwiązujemy wspólnie zagadki, które pojawiają się w fabule bądź po prostu przeżywamy emocje razem z naszymi bohaterami.

Wśród najpopularniejszych tytułów, po które chętnie sięgaliśmy w ciągu ostatnich lat, najczęściej wybieranymi gatunkami były zdecydowanie

  • dramaty, które mają za zadanie silnie pobudzać emocje widza, a nawet wstrząsać odbiorcą,
  • kryminały, w których bohaterzy są uwikłani w mroczne i kryminalne zagadki,
  • komedie, mające za zadanie doprowadzić widza do śmiechu, a losy bohaterów zawsze kończą się dla nich pomyślnie.

Zaraz po tych trzech czołowych gatunkach znajdowały się sensacje, które są pełne dynamicznej akcji i nieprzewidywalnej fabuły oraz dokumenty przedstawiające prawdziwe wydarzenia.

Każdy z wymienionych gatunków ma bardzo wiele do zaoferowania widzowi nie tylko emocji, ale także wartości kulturowych. Nie powinniśmy nigdy ograniczać się do oglądania tylko jednego z nich, tym bardziej, że jest ich tak wiele.