Jakie są popularne teleturnieje w polskiej TV?

Jakie teleturnieje są najpopularniejsze w Polsce? w Których można wygrać najwięcej a w których potrzebna jest naprawdę szeroka wiedza. Zapraszamy do artykułu o polskich teleturniejach.

Teleturniej TV Milionerzy – czyli gra o milion

Teleturniej ten znany jest w Polsce, gdzie prowadzony jest przez Huberta Urbańskiego, ale szereg różnych edycji odbywa się na całym świecie. Aby uczestnik polskiej edycji miał szanse zagrać o upragniony milion złotych, musi najpierw przejście eliminacje, gdzie rywalizuje z innymi uczestnikami na czas i poprawność odpowiedzi, a następnie poprawnie odpowiedzieć na 11 pytań. Na szczęście uczestnik ma możliwość skorzystania z 3. różnych kół ratunkowych. Może on wszystkie z nich wykorzystać na jedno pytanie lub kilka różnych. Pomoc stanowi telefon do przyjaciela, porada ze strony publiczności, która głosuje na poprawną odpowiedź oraz eliminacja połowy nieprawidłowych odpowiedzi, dzięki czemu gracz wybiera spośród dwóch różnych. Uczestnik teleturnieju ma możliwość rezygnacji z dalszej gry po poprawnej odpowiedzi na kolejne pytanie. W dalszym ciągu umożliwia to wygranie sporej sumy, ponieważ stawka rośnie z każdym kolejnym pytaniem.

Jeden z dziesięciu – kultowy teleturniej telewizyjny

Teleturniej ten zna chyba każdy Polak. Jest on emitowany w polskiej telewizji od 28. lat. Nazwa turnieju wynika z faktu, że na samym początku w grze bierze udział dziesięciu uczestników, a na koniec gry zostaje wyłoniony spośród nich tylko jeden zwycięzca. W pierwszym etapie gracze odpowiadają na pytania po kolei. Następna tura polega na wzajemnym wskazywaniu, który z graczy ma odpowiedzieć na kolejne pytanie. Każdy uczestnik ma trzy szanse. Ten etap rozgrywki jest prowadzona do momentu wyłonienia trzech uczestników, którzy biorą udział w finale. Zwycięzca to osoba, która pozostanie w grze najdłużej.