Czy wynajem sprzętu filmowego się opłaca? Zdecydowanie tak!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że sprzęt filmowy – zwłaszcza ten z górnej półki jakościowej – jest dość kosztowny. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup profesjonalnej kamery, obiektywu czy nawet drobniejszych akcesoriów, jak chociażby statyw. W takim przypadku z pomocą przychodzą wypożyczalnie, w których ofercie znajdziemy wszystko, o czym filmowiec może marzyć, w dodatku za dobrą cenę.

Dlaczego wynajem sprzętu filmowego jest opłacalny? Kiedy warto się na to zdecydować? Zajrzyj do naszego artykułu.

Kilkaset złotych zamiast kilkudziesięciu tysięcy

Inwestycja w profesjonalny sprzęt filmowy może być spokojnie liczona w kwotach pięciocyfrowych. O ile dla profesjonalisty jest to po prostu inwestycja w biznes, o tyle amator czy ktoś, kto chce tylko jednorazowo skorzystać np. z kamery, powinien zdecydować się właśnie na opcję wynajmu sprzętu filmowego.

Koszty wypożyczenia profesjonalnej kamery z bardzo wysokiej półki nie przekraczają kilkuset złotych za dobę. Jeśli więc potrzebujesz takiego sprzętu na weekend, ponieważ zależy Ci na świetnej jakości obrazu, to dużo rozsądniej będzie skorzystać z wynajmu, niż np. wydawać pieniądze na zakup kamery, która nigdy więcej Ci się nie przyda.

Zalety wynajmu – nie tylko finansowe

Oszczędność z tytułu wynajmu sprzętu filmowego jest oczywista, natomiast warto wspomnieć również o innej zalecie tego rozwiązania. Mamy na myśli brak konieczności prawidłowego przechowywania i konserwowania sprzętu.

Wynajmując np. kamerę trzeba oczywiście uważać, aby jej nie uszkodzić, natomiast po wykonaniu zlecenia czy nakręceniu prywatnego filmu taki sprzęt po prostu oddajemy i niczym więcej się nie martwimy – oszczędzając również dużo miejsca w domu czy tym bardziej w mieszkaniu.

Wynajem sprzętu filmowego – dla kogo?

Na wypożyczenie sprzętu filmowego najczęściej decydują się ambitni amatorzy, którzy chcą zrealizować jakiś projekt filmowy i potrzebują do tego odpowiedniej jakości kamery, obiektywu i innych akcesoriów. Za przykład może posłużyć np. nakręcenie teledysku dla własnej kapeli muzycznej czy po prostu obsłużenie rodzinnej imprezy (wesele, chrzciny, okrągłe urodziny etc.).

Ciekawostką może być fakt, że z opcji wynajmu sprzętu filmowego regularnie korzystają też profesjonaliści. Kilka przykładowych sytuacji omawiamy poniżej:

  • Awaria własnego sprzętu – jeśli np. kamera uległa awarii i nie ma szans, aby ją naprawić przed terminem realizacji zlecenia, to ostatnią deską ratunku dla profesjonalisty będzie właśnie opcja wynajmu sprzętu filmowego.
  • Potrzeba posiadania backupu – jeśli zlecenie wymaga użycia kilku kamer czy obiektywów, których wykonawca nie posiada, to wynajem jest bardzo dobrą opcją. Zwłaszcza, gdy zakup danego sprzętu jest aktualnie poza zasięgiem finansowym profesjonalisty.
  • Testy sprzętu – zakup nowej kamery, lepszego obiektywu czy sprzętu oświetleniowego, to poważna inwestycja. Rozsądnie jest się wcześniej upewnić, że rzeczywiście będzie trafiona. Dlatego wielu profesjonalistów przed rozbudowaniem swojego zaplecza sprzętowego woli skorzystać z wynajmu i potestować przez kilka dni np. obiektyw.

Gdzie wypożyczysz sprzęt filmowy w dobrej cenie?

Jeśli mieszkasz na Górnym Śląsku lub wybierasz się do tego regionu i wiesz, że będziesz potrzebować wysokiej klasy sprzętu filmowego, to koniecznie odwiedź wypożyczalnię Strip Rental w Katowicach. To jedna z najlepiej zaopatrzonych wypożyczalni sprzętu foto i video, w której ofercie znajdziesz m.in. kamery, obiektywy, okablowanie, karty pamięci, statywy, oświetlenie i nagłośnienie, urządzenia do komunikacji czy inne akcesoria.

Zacznij od zajrzenia na stronę internetową Strip Rental, sprawdź dostępny sprzęt, a następnie wygodnie zarezerwuj go online z odbiorem w wypożyczalni (ceny za dobę wynajmu są podane w opisie każdego oferowanego produktu).

Więcej o tym, kiedy i dlaczego warto rozważyć wynajem sprzętu filmowego, przeczytasz w artykułach na stronie https://strip-rental.com/blog/.