9 ciekawostek z filmów o Harrym Potterze

Na Platformie HBO MAX można zobaczyć jubileuszowy program przedstawiający wspomnienia aktorów z planu filmów o najsławniejszym magicznym chłopcu. Jest to sentymentalna podróż w świat Harrego, z którym dorastały miliony dzieci na świecie. Nawet będąc już dorośli, fani Harrego cały czas chcieliby przenieść się choć na chwile do Hogwartu. Oto kilka ciekawostek z filmów o chłopcu, który przeżył.

Czym może nas zaskoczyć Harry Potter?

  1. Oczy Harrego, których kolor odziedziczył po Matce w książce mają kolor zielony, a filmowy Harry ma oczy w kolorze niebieskim.
  2. Wszystkie listy, które przychodziły do Harrego zapraszając go do Hogwartu zostały własnoręcznie napisane i zaadresowane przez ekipę filmową. Było to ponad 1000 listów, które wpadały przez kominek oraz były przynoszone przez sowy.
  3. Do nagrania części „Harry Potter i Komnata Tajemnic” zostało użyte aż 14 samochodów Ford Anglia, które zostają zniszczone przez Bijącą Wierzbę
  4. Hedwigę grały aż 3 sowy – nazywały się Gizmo, Sprout oraz Oak.
  5. Wiele portretów, które wiszą na ścianach Hogwartu przedstawia ekipę filmową, która kręciła filmy o Harrym.
  6. Szkolenie sów, które grały w filmach trwało aż sześć miesięcy.
  7. Do nagrania filmów wykorzystano i zbudowano aż 588 scenerii.
  8. Zdjęcia do drugiego zadania z filmu „Czara ognia” trwały trzy tygodnie, a tytułowy bohater spędził po wodą ponad 41 godzin.
  9. Dursleyowie to rodzina Harrego, której nie darzył miłością. Ich nazwisko pochodzi od miasta lezącego w Wielkiej Brytanii. Autorka nie znosiła tego miejsca ponieważ musiała je odwiedzać w dzieciństwie i nie miała stamtąd zbyt dobrych wspomnień.